EKİBİMİZ

KENAN ÇAYIR
KENAN ÇAYIR

Müdür

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı. Doktora derecesini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden aldı. İngiltere’de Leeds Üniversitesi Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Merkezi’nde ve Almanya’da Georg-Eckert Uluslararası Ders Kitapları Enstitüsü’nde doktora sonrası çalışmalar yaptı. Ders kitapları, yurttaşlık, insan hakları eğitimi, ayrımcılık ve sosyal hareketler üzerine çalışmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi ve Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi müdürüdür.

kenan.cayir@bilgi.edu.tr

0 212 311 76 43

müge ayan
MÜGE AYAN

Müdür Yardımcısı

Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim ve Oxford Üniversitesi Sosyal Antropoloji dallarında yüksek lisans derecelerini tamamladıktan sonra Oxford Üniversitesi Sosyal Antropoloji Bölümü’nden doktorasını aldı. 2000’den bu yana çeşitli okullarda etnografik çalışmalar yapmanın yanı sıra başta öğretmenler olmak üzere eğitim süreçlerinin farklı aktörleriyle uzun soluklu, derinlikli çalışmalar yürütüyor. Çalışma alanları arasında okul etnografisi, etnografik eylem araştırması, öğretmenin özne olma hali, eğitimde çokdillilik, ayrımcılık ve kapsayıcı eğitim var.

Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde müdür yardımcısı olarak görev yapıyor.

muge.ayan@bilgi.edu.tr

0212 311 74 97

melisa soran
MELİSA SORAN

Proje Uzmanı

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladıktan sonra bir süre özel sektörde araştırma asistanı olarak çalıştı. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda (TEGV) eğitim alanında çalışmaya başladı ve yüksek lisansını Eğitim Bilimleri Programı’nda yaptı. Eğitim Reformu Girişimi (ERG) ve Hisar Eğitim Vakfı Okulları’nda görev yaptıktan sonra 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEÇBİR) ekibine katıldı.

Halen SEÇBİR ekibinde yer alan Soran’ın çalışmaları eleştirel düşünme, insan hakları, ayrımcılık, cinsiyet, engellilik ve kapsayıcı eğitim alanlarına yoğunlaşıyor.

melisa.soran@bilgi.edu.tr

0 212 311 65 20

melike ergün
MELİKE ERGÜN

Proje Uzmanı

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise aynı üniversitede Kültürel İncelemeler alanında tamamladı.

2011 yılında SEÇBİR ekibine katılan Ergün’ün çalışma alanları arasında ders kitapları, kapsayıcı eğitim, toplumsal cinsiyet ve sakatlık çalışmaları bulunuyor.

melike.ergun@bilgi.edu.tr

0 212 311 73 36

GEÇMİŞ YILLARDAKİ çalışma arkadaşlarımız ve ÖĞRENCİ ASİSTANLARIMIZ

Ayşe Alan, Gülşah Görücü, Irmak Uzun, Bade Çayır, Sümeyye Reis, Ali Mert Gürbüz, Duygu Korkmaz, Simay Atakan, Gülensu Er, Sümeyra Akbaş, Elif Ercan, Taçmin Sarı